Du är här: Föreningen / Nyheter

Varbergs BoIS på Söderstation

Publicerat den
12 maj 2012
av
Jonathan Georgy

10/11/14 - Tränare sökes till Varbergs BoIS dam och ungdomssatsning!

Varbergs Bois ungdomssektion växer med många nya ungdomar på både flick- och pojksidan som alla  vill börja spela fotboll i vår förening,...

Läs mer

Varbergs Bois ungdomssektion växer med många nya ungdomar på både flick- och pojksidan som alla  vill börja spela fotboll i vår förening, vilket vi är väldigt  glada och stolta över.  För att ta hand om alla våra ungdomar på bästa sätt söker vi nu ett antal huvudtränare  samt assisterande tränare till våra tjejer och killar för att utveckla och stötta dem att gå från ”lovande till bäst”. Det slutgiltiga målet är att få in talanger i våra äldre ungdomslag och att få spela A-lagsfotboll i Bois för damer och herrar. 

Vill du vara med på resan?

Vi söker kvinnliga och manliga tränare  som brinner för fotbollen och  vill utveckla våra ungdomar och få dem att växa. Vi i ungdomssektionen siktar på att Bois ungdomsledare skall vara bästa utbildade i Halland och vi hjälper dig med detta så att du kan utvecklas vidare. Visst arvode samt reseersättning erbjuds.

Låter det spännande? Vi ser gärna att du kan börja med träna med laget snarast eller i början på 2015.

Skicka några korta rader om dig själv om din bakgrund till info@boisfc.nu där din ansökan behandlas konfidentiellt eller ring någon i ungdomsstyrelsen för mer information. Camilla Hamnemo (0723 32 75 06), Jonas Lejeviken (0739 86 30 32) eller Pelle Larsson (0767 745 395)

Vi ser fram emot att höra ifrån dig!

5/11/14 - Sportbar med BoIS och HN

Ikväll är det sportbar med BoIS och HN på Lorensbergs Café kl 19.00. Där kommer tränare Jörgen Wålemark och sportchef Fredrik Mohlin att...

Läs mer

Ikväll är det sportbar med BoIS och HN på Lorensbergs Café kl 19.00. Där kommer tränare Jörgen Wålemark och sportchef Fredrik Mohlin att svara på frågor om säsongen som varit och vad som händer inför 2015. 

 

Välkomna!

 

27/10/14 - Supporterresa till Ljungskile!

Klacksparken ordnar bussresa till årets sista bortamatch mot Ljungskile SK. Häng mé - det blir kul!  Mer information om resan och hur du...

Läs mer

Klacksparken ordnar bussresa till årets sista bortamatch mot Ljungskile SK. Häng mé - det blir kul!  Mer information om resan och hur du anmäler dig hittar du på www.klacksparken.se

27/10/14 - Så här ser vecka 44 ut

Efter söndagens urladdning mot IFK Värnamo har spelarna fått träningsledigt måndag. Endast en match återstår av årets säsong, Ljungskile...

Läs mer

Efter söndagens urladdning mot IFK Värnamo har spelarna fått träningsledigt måndag. Endast en match återstår av årets säsong, Ljungskile på söndag 2 nov. 

Veckans träningstider

Tisdag 28/10 kl 15.00

Torsdag 30/10 kl 15.00

Lördag 1/11 kl 10.00

 

Bois på Facebook